Wybierz własny styl

Doskonale rozumiemy, że piękny dom lub mieszkanie to marzenie każdego. Z myślą o tych, którzy poszukują inspiracji oraz pragną stworzyć wyjątkowe wnętrza stworzyliśmy przewodnik po stylach aranżacji wnętrz. 

Jeśli jesteś przed decyzją jak urządzić lub wyremontować swoją nieruchomość to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu poradnikowi będzie Ci łatwiej odnaleźć własny wyjątkowy styl. Zapraszamy również do naszego działu produktów w ramach, którego znajdziesz wszystko do wyposażenia twojej nieruchomości.

 

Styl skandynawski​

Styl skandynawski cechuje się jasnymi barwami, prostotą, uniwersalnością i przywiązaniem do natury. Wyróżniamy tu: lekkie drewniane stoły bez ozdobników, szafki czy stoliki kawowe o prostej geometrycznej budowie. Poza jasnym drewnem styl skandynawski używa chromowanej stali i podwyższonej jakości plastiku.

W stylu skandynawskim przeważa biel, szarość i czernie uzupełnione akcentami barwy ecru, zieleni i błękitu. Warto mieć na uwadze, że styl skandynawski uwielbia tradycyjne oświetlenie, z tych powodu okna nie powinny być zasłonięte.

 


Styl retro

Styl retro cechuje się wyraźną paletą barw. Mocne pomarańcze, błękity, czerwienie i żółcie wspaniale wyglądają przy szarościach i beżach. Barwy te doskonale prezentują się na tkaninach i materiałach w stylu retro: welury czy plusze. Stylizowane sprzęty dodadzą wnętrzom unikatowego klimatu.

 


Styl shabby chic

Styl shabby chic czyli sfatygowany szyk pokazuje, że w niedoskonałość jest trendy. Shabby chic to bazowanie na wiejskich domach z Francji i Anglii. Przepełnione ciepłem architektury przepełnione są sprzętami, które mają ślady starości i zużycia. We wnętrzach dominują pastele: pożółkła biel, beże, blade róże i błękity. Do tego warto dodać romantyczne, stylowe dodatki. Doskonale zaprezentują się też tutaj dodatki w stylu "zrób to sam" np. tace zrobione sposobem decoupage, ręcznie haftowane poszwy na poduszki czy postarzane meble.


Styl rustykalny

Styl rustykalny jest ludowy. We wnętrzach tego stylu dominuje drewno o ludowych prostych formach. Doskonale sprawdzą się tu kredensy, komody i szafy z lustrami. Dominującymi barwami są tu odcienie brązu i beżu połączone z czystą bielą. Styl ten umożliwi nawet mieszkańcom miasta poczuć się jak na wsi.


Styl klasyczny

Styl klasyczny może mieć rozmaite formy lecz stałym elementem stylu są ład i szykowność. W stylu klasyczny sprawdzą się delikatnie stylizowane komody, stoły i regały z litego drewna czy ciężkie kanapy obite skórą. O niesamowitej atmosferze klasycznych wnętrz w dużym stopniu decydują stosownie dobrane dodatki: ozdobne świeczniki z mosiądzu lub stali czy lustra w ozdobnych ramach. Znaczącą rolę pełnią tu stylowe żyrandole czy lampy

 


Styl industrialny

W tym stylu odpowiednie są uniwersalne biele i zimne odcienie szarości, optycznie powiększające wnętrze. Na wybranej ścianie można położyć fototapetę udającą mur, pomalować ją czy jej fragmenty na ciemną czerwień. Dominujące zadanie pełnić tu będą elementy, które nadadzą wnętrzu industrialny charakter np. metalowa szafka na ubranie czy obrotowy taboret będą doskonałym uzupełnieniem aranżacji.

 


Styl glamour

Styl glamour to dla jednych idealna metoda urządzenia mieszkania dla innych zaś kicz i przesada. Jest to styl pełen żywych kolorów i stylowych mebli kuszący magią i blaskiem. Styl glamour to połączenie rzeczy uznawanych za odległe czyli np. obecnego dresingu ze starymi typami mebli lub matowych faktur z barwnymi połyskującymi powierzchniami.

 


Styl kolonialny

Styl kolonialny jest klasyką połączoną ze wschodnimi lub afrykańskimi wpływami. To doskonały wybór dla pasjonatów podróży. Meble kolonialne wytwarzane są z ciemnego, egzotycznego drewna. Styl ten preferuje subtelne kolory takie jak: biel, wanilia, beże, brązy czy zielenie. Nie obejdzie się tu też bez roślin tych o dużych liściach.


Styl marynistyczny

W stylu marynistycznym przeważają da kolory: niebieski i biały. Połączenie tych dwóch kolorów jest odpowiednie dla wszystkich wnętrz: styl marynistyczny doskonale odnajdzie się w salonie, kuchni, łazience czy pokoju dla dziecka. Do morskiego wnętrza pasują zwykłe, drewniane, białe czy bielone meble jak. Półki czy parapety można wypełnić wazonami czy ozdobnymi słoikami z piaskiem z plaży czy muszlami.


Styl angielski

Styl angielski kojarzy się z etykietą, rodziną królewską klasy i arystokracją. Mimo to jest to styl niezwykle przytulny. Szeroka gama wzorów i dekoracji jest odległa od konserwatyzmu i chwilami może przytłaczać. To jej zawdzięczamy ciepły, domowy klimat wnętrza. Styl angielski to nagminnie zbierane lampy stołowe, małe bibeloty, grube zasłony, kwiatowe materiały, prześliczna porcelana itp. Styl ten ma wiele obliczy np. kwiecisty czy też w szkocką kratkę. We wnętrzach wspaniale sprawdzą poroża czy śliczne wazony i subtelne porcelany.

 


Styl francuski

Styl francuski to nie tylko styl dekoracji domu. To również styl życia. Szyk i elegancja złączone z folklorystyczną prostotą lecz i nietypowymi rozwiązaniami. To wiązanie starego z nowym wymyślanie od niechcenia na luzie. Na ulicach znanego Paryża jak i na Lazurowym Wybrzeżu. Francuzki budzą zachwyt swym stylem, a ich domy budzą zazdrość obcokrajowców. Styl francuski to jasne kolor, dbanie o światło ludwikowskie, skórzane meble te trzy składniki łączą dużą ilość francuskich domów. Ściany należy zdobić błyszczącymi tapetami czy posrebrzaną boazerią.

 


Styl vintage

Vintage po angielsku znaczy wino. Wino nie byle jakie gdyż najlepsze produkowane z winogron zebranych w jednym sezonie. Styl Vintage to trend dojrzały i gustowny mimo to stale egzystujący z meblami i dodatkami wywodzącymi się z rozmaitych epok. Vintage mimo upływu czasu nie mija. Jest ciągle popularny nie tylko wśród miłośników mody lecz również w domowym zaciszu. Dodatki w stylu vintage to dodatki gustowne nadające niepowtarzalnego charakteru. Styl ten jest odpowiedni dla osób kochających wspomnienia. Z tych też powodów odpowiednie są tu ramki z fotkami w barwie sepii, obrazy czy rodzinne pamiątki.

 
 
Styl modernistyczny

Dużo osób odbiera styl modernistyczny jako zimny, surowy bez detali. Jest to mylna teoria modernizm ma także elementy ozdobne. Są one delikatne lecz szykowne. Amatorzy barokowego przepychu uznają je pewnie za ubogie lecz spodobają się zapewne miłośnikom klasyki. Styl modernistyczny jest szykowny. Dowodem na to jest fakt iż powstał on na początku XX w i do chwili obecnej nie uległ zmianie.

 


Styl nowoczesny

Styl nowoczesny we wnętrzu to prostota minimalizm i przestrzeń. Górują tu meble o banalnych geometrycznych kształtach jak i designerskie projekty o nierzadko ciekawych postaciach. Meble nie są ozdobione, ich piękno opiera się na stylu, proporcjach i używanych materiałach. Często stosuje się tu stal, szkło, kamień jest tu też drewno egzotyczne i nowoczesne tworzywa sztuczne. Na ścianach i podłodze pięknie prezentują się beton i cegła. Do wyłożenia podłogi doskonale nadają się płytki ceramiczne czy drewno egzotyczne. Ściany można malować na mocne barwy czy tradycyjną biel.

 

 

Styl prowansalski

W stylu prowansalskim dominuje lawenda, której asystują pastelowe barwy różu, błękitu, żółci, fioletu czy zieleni. Ważna jest tu też biel. Podstawowe zadanie pełnią tu naturalne materiały, drewno i kamień które przypominają prowansalskie domy.

style wnętrz