Mieszkanie dla mężczyzny

 

Projekt mieszkania w stylu industrialnym dla redaktora naczelnego dużego rosyjskiego magazynu o grach.

Głównym zadaniem było stworzenie brutalnego, ponurego, ale jednocześnie przytulnego klimatycznego wnętrza. Główna część mieszkania jest przeważnie ciemna.

Szarość należy do najszlachetniejszych, w połączeniu z kolorem drewna pozwoliła uzyskać niezbędną przytulną atmosferę.

Właściciel często pracuje w domu, dlatego ważne było stworzenie wygodnego miejsca do pracy. W tym celu przeznaczono pokój na biuro.
Biuro podzielone jest na 2 strefy, bo zadaniem właściciela jest nie tylko redagowanie magazynu, ale także testowanie gier i pisanie recenzji.

Dlatego tak ważne było zapewnienie dużej plazmy, miejsca na dekoder i wygodną sofę. Strefy oddzielone są od siebie przegrodą z szerokiego drewna.

Ogólnie drewno i listwy są używane wszędzie w dekoracji mieszkania i są łącznikiem między pokojami, podobnie jak deski parkietowe i ogólna kolorystyka.
Kuchnia połączona jest z salonem. Ale w razie potrzeby można je podzielić za pomocą przesuwanej przegrody.

Rolę stołu jadalnego pełni kontuar barowy na 3 miejsca. Sam zestaw kuchenny wykonany jest w klasycznym skandynawskim stylu, który dodawał domowej przytulności i komfortu.

Jednocześnie ciemny kolor elewacji łączy się z celową brutalnością pozostałej części pomieszczenia.
Ogólną ciemną gamę mieszkania rozmywają jasne detale, takie jak: ogromny obraz z nowoczesnym malowaniem w sypialni, żółte drzwi na zawiasach stodoły w korytarzu, kafelki w kształcie trójkątów i gra różnych faktur.

Duża liczba różnych opraw pomogła w opracowaniu różnych opcji scenariuszy świetlnych, dzięki czemu pomieszczenie można ustawić na pożądany ton.

Projekt zrealizowany został przez biuro projektowe Cartelle Design

 

 

Mieszkanie dla mężczyzny