Zastosowanie betonu w różnych stylach wnętrz

 

Czasy kiedy beton kojarzony był głównie z blokami z wielkiej płyty i ukrytą bazą pod wykończenie wnętrz już dawno odeszły w zapomnienie. W dużej mierze przyczyniła się do tego coraz większa popularność loftów, stanowiących pewnego rodzaju formę recyklingu w obszarze nieruchomości.

Beton nie jest jednak zarezerwowany jedynie dla stylu industrialnego, który nieodzownie zloftem jest kojarzony i choć trzeba przyznać, że w towarzystwie metalu i szkła wygląda niezwykle efektownie, to sprawdzi się on również przy stylu skandynawskim czy nowoczesnym, a nawet boho, którego w pierwszej chwili z betonem zapewne byśmy nie połączyli.

Zacznijmy od najbardziej oczywistego przy wyborze betonu, stylu industrialnego. To tu króluje wszystko co surowe, niedokończone, jakby w trakcie prac budowlanych ekipa remontowa zapomniała pochować kable czy wykończyc ściany. Jest to jednak efekt zamierzony, najczęściej bowiem we wnętrzach industrialnych swój azyl odnajdują osoby z artystyczną duszą, mające ogromną potrzebę poczucia przestrzeni i wolności twórczej. I to właśnie tu beton mile jest widziany praktycznie w każdej odsłonie.

Styl skandynawski charakteryzuje przede wszystkim minimalizm i zastosowanie prostych form (czyż nie jest to idealny opis betonu?). Jest w nim jeszcze coś co z betonem korensponduje wprost doskonale, jest to wykorzystanie drewna, naturalnych tkanin i roślinności. Drewniane meble i miękkie dodatki bez których cieżko wyobrazić sobie skandynawskie wnętrze, ocieplają surową i dość chłodną naturę betonu, sprawiając, że wnętrza stają się niezwykle przytulne.

Styl nowoczesny bardzo chętnie zaadaptował beton jako element wystroju. Charakterysuje go bowiem zamiłowanie do prostoty, bez zbędnych dodatków i zdobień, za to z dużą ilościa otwartej przestrzeni i światła.

A w jaki sposób beton pasuje do stylu boho? Otóż boho to styl dość swobodny, charakteryzujący się artystycznym nieładem i zrównoważonym eklektyzmem. Pojawia się w nim wiele kolorów i faktur, dla których będzie stanowił on idealne tło lub wręcz przeciwnie, to np. betonowa donica stanie się głównym elementem dekoracyjnym na tle całej feerii pomieszanych barw.  Nic nie stoi też na przeszkodzie aby stworzyć wnętrze boho, w którym wykorzystamy mniejszą ilośc kolorów, a skupimy sie na dodatkach.

Łapacze snów, miękkie tkaniny o różnorakich fakturach również stworzą nam wnętrze boho, choć o delikatniejszej naturze. I tak na tle betonowej ściany cudownie prezentować się będą np. tak chętnie wykorzystywane ostatnio we wnętrzach trawy. Kontrast między naturą betonu i delikatnej trawy pampasowej spowoduje bowiem, że odkryjemy ich piękno na nowo.

Tajemnica tak szerokich możliwości zastosowania betonu tkwi bez wątpienia w jego prostocie. Stanowi on bowiem niezwykle neutralne tło, które pięknie koresponduje z większością materiałów, kolorów i faktur.

Produkt możesz kupić online KUP TERAZ >>>

 

 

Źródło : Dekorujsciany.com  

Beton architektoniczny