Złoto w aranżacji wnętrz powraca

 

Złoto w aranżacji wnętrz powraca.

Przez wiele lat było kojarzone z blichtrem i złym gustem. Teraz, dzięki nowym formom i nowoczesnym sposobom wykończenia, powraca w prostych aranżacjach w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i skandynawskim. Złote są ramy luster i obrazów, świeczniki, wzory na szklankach i wazonach, nadruki na tkaninach. Złote są też stoliki kawowe, lampy, ramy foteli i wzory na tapetach. Zobaczcie, z jakimi kolorami najładniej wyglądają złote elementy wyposażenia wnętrz w stylach nowoczesnym, skandynawskim i nowoczesnej klasyce.

Złoto, pastele i kamienie szlachetne
Kolor złoty wygląda równie dobrze w połączeniu z pastelami, bielą i odcieniami kamieni szlachetnych. Każda kombinacja jest zupełnie inna, nie da się jednoznacznie stwierdzić, która jest najlepsza. Złote dodatki na tle ścian w odcieniu pudrowego różu lub błękitu wyglądają delikatnie i elegancko. Takie połączenie podchwycili zwolennicy stylu skandynawskiego, którzy szukali czegoś nowego. Wykształcił się trend zwany „skandynawskim szykiem”.

W nowoczesnej klasyce z kolei złoto pojawia się na dużych powierzchniach: na stolikach kawowych, kloszach lamp, tkaninach i tapetach w formie dużych, wyraźnych wzorów. Zestawiane jest z ciemnymi odcieniami kamieni szlachetnych: szmaragdowej zieleni, fioletowego ametystu i ciemnoniebieskiego szafiru. Do klasycznych połączeń należą zestawienia złota z bielą, czernią i szarością, jednak teraz częściej w wersji matowej lub satynowej niż błyszczącej.

Złote dodatki dekoracyjne, tapety czy meble?
Dodatki dekoracyjne w kolorze złotym doskonale odnajdują się w szarych i pastelowych wnętrzach. Złoty stolik kawowy w wersji matowej stanie się kropką nad „i” wystroju przy pudrowo różowej sofie, a modne złote ananasy ożywią białą kuchnię i jadalnię. Podobnie złote suwaki i lamówki przy poduszkach w chłodnych odcieniach błękitu zamienią je w szykowne dodatki w stylu skandynawskim.

Efektowną ozdobą wnętrz w stylu retro mogą być z kolei tapety z wyraźnymi, powtarzalnymi złotymi wzorami umieszczonymi na ciemnym tle. Uzupełnione delikatnymi, nowoczesnymi lampami i lekkimi optycznie meblami stworzą subtelne i wyrafinowane stylistycznie aranżacje wnętrz.

 

Zainspiruj się wnętrzami z naszej galerii oraz gotowymi produktami aby właściwie dobrać wszystkie elementy wyposażenia.

 

 

fot. Pinterest autor art.urządzamy.pl

Złote stoliki kawowe