Big Cabin | Little Cabin

 

Big Cabin | Little Cabin

Dom został wykonany z drewna, położony w dzikim lub odległym obszarze.

Słowo „kabina” przywołuje różne romantyczne obrazy - miejsce, w którym można spotkać rodzinę, odpocząć po długim dniu spędzonym w przyrodzie lub ogrzać ręce przed ogniem. W końcu kabina opowiada o jej szczególnym miejscu i czasie w historii oraz o mieszkających w niej ludziach. Duża kabina | Little Cabin stara się uosabiać charakter i sens tradycyjnej kabiny i opowiadać historię jednej konkretnej rodziny, wszystko w czysto nowoczesnych ramach.
Usytuowane wysoko na skalistym klifie z widokiem na góry Sangre de Cristo w Kolorado, para domków przypomina wczesne budowle ludowe tego regionu z dwuspadowymi dachami i rustykalnymi materiałami. Zewnętrzna bocznica cedrowa jest zabarwiona na ciemno, aby połączyć dom z otaczającym lasem. Wewnętrzne ściany i sufity ze sklejki sprawiają, że kabina jest cicha i rustykalna. Duże połacie szkła łączą mieszkańców z niezwykłym krajobrazem.
Naturalne światło dzienne i wentylacja filtrują wszystkie części domu. Urządzenia elektryczne, oświetlenie LED i izolacja z pianki o zamkniętych komórkach ograniczają zużycie energii do minimum. Ogrzewanie zapewnia kocioł o sprawności 96%, promiennikowe rury podłogowe umieszczone w płycie betonowej i piec o wysokiej sprawności opalany drewnem. Kabina jest wstępnie okablowana na układ fotowoltaiczny o mocy 3 kW, który dostarczy 100% energii elektrycznej w kabinie.

Projekt wykonany został przez Renée del Gaudio