Dekoracje Wielkanocne

Święta wymagają wyjątkowej oprawy, aby stworzyć uroczystą atmosferę. Znane z rodzinnych domów dekoracje królują także w naszych nowocześnie urządzonych mieszkaniach. W końcu trudno sobie wyobrazić Wielkanoc bez tradycyjnych pisanek, żółtych kurcząt, pełnych uroku zajączków i wypełnionych baziami i kwiatami wazonów na stole. U nas znajdziesz ozdoby świąteczne, które trafią w gust miłośników minimalizmu, jak i bardziej wielobarwnych rozwiązań we własnych czterech kątach.

Ozdoby wielkanocne – tradycyjne dekoracje domów i ogrodu
Wprowadź do swojego domu wiosenną, radosną atmosferę dzięki pięknym dekoracjom i kwiatom. Nieco tej świątecznej aury możesz także przemycić na swój taras czy balkon – wianki wielkanocne wzbogacone o kolorowe piórka, przepiórcze wydmuszki, a nawet subtelne motylki, można powiesić nad stołem w ogrodowej altanie lub na wejściowych drzwiach. Chyba każdemu z nas trudno wyobraź sobie ten magiczny czas bez pięknych, pachnących kwiatów w wazonach – idealnie pasują do salonu lub jadalni. Będzie to miły akcent zarówno dla domowników, jak i odwiedzających nas gości. Tulipany, żonkile, narcyzy – cięte kwiaty mają w sobe sporo uroku. Inną propozycją są kwiaty w doniczkach, które można dodatkowo dowolnie ozdobić w symbole wielkanocne. Aby stworzyć wyjątkowy nastrój, niezbędne są również świeczki. Świetnie w tej roli sprawdzą się na przykład te w kształcie jajek.

Stół wielkanocny – centrum życia domowego
Stół w jadalni czy to salonie jest w czasie świąt wyjątkowym miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu w gronie rodziny i znajomych. Wielkanocne potrawy i smakołyki również potrzebują odpowiedniej oprawy. Odświętna zastawa i sztućce to absolutna konieczność. Oprócz tego ważnym elementem jest obrus, który może być albo jednokolorowy, albo wzbogacony o delikatne świąteczne motywy. Podobna zasada dotyczy serwetek. Ważne, aby wszystkie dekoracje były spójne, jak również pasowały do ogólnego wystroju naszego mieszkania. Harmonijnie wystrojony dom wprowadzi nas w wesołą, rodzinną atmosferę i poprawi wszystkim biesiadnikom nastrój.

Zobacz nasze propozycje inspiracji Wielkanocnych 2019