Idealny pokój do rozwoju dziecka

JAK ZBUDOWAĆ IDEALNY POKÓJ DO ROZWOJU TWOJEGO DZIECKA


Piękne łóżeczko, fotel, komiksy na ścianie, dywan, pluszowe misie ... Dekorowanie pokoju dziecięcego jest zabawne i ekscytujące. Należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, aby środowisko było ciepłe, bezpieczne i jednocześnie sprzyjało wyobraźni i stymulowało rozwój.

Jednym z sekretów jest oczywiście skupienie się na dziecku! Pomieszczenie musi być bezpieczne, wygodne i wyposażone w elementy stymulujące proces uczenia się. "Pierwszą rzeczą, o której rodzice powinni myśleć podczas tworzenia lub odtwarzania przestrzeni dla dzieci, jest organizacja, ponieważ bezpośrednio ingeruje w uczenie się. Dziecko musi wiedzieć, gdzie jest wszystko, ponieważ jego czas spędzony w sypialni powinien być zabawą i nauką, a nie próbowaniem znajdować rzeczy "- radzi Fabiana Visacro, psycholog, projektantka wnętrz i matka dwóch dziewczynek. Co możesz zrobić, aby zbudować pokój przyjazny dla rozwoju:

A może nie ma łóżeczka?

Wiele rodzin już stawia na pokoje z materacami na podłodze - lub małe łóżka. Chodzi o to, aby sprzyjać autonomii dziecka, które leży i podnosi się w dowolnym momencie - bez konieczności dzwonienia do rodziców. Niektóre rodziny wybrały tę alternatywę od urodzenia dziecka, inne czują się bezpieczniej, zmieniając pomieszczenie dla tego "modelu", gdy dziecko już się czołga. Niektóre funkcje mogą (i powinny) pomóc w kwestii bezpieczeństwa, takich jak poduszki po stronie "łóżka", mała brama przy drzwiach, monitor dla dziecka ...

Zabawne elementy

Tablica na ścianie, na przykład, zachęca do zabawy i funkcji manualnych, tak jak gumowa mata sprzyja zabawie i jest bezpieczna dla możliwych upadków. A co powiesz na lustro, które dziecko może zobaczyć i poznać sam? Można go umieścić poziomo, na przykład obok materaca.

Wszystko na wysokości, do którego służy

Zamiast umieszczać rzeczy na wierzchu, dekorowanie lub przedmioty codziennego użytku powinny znajdować się w zasięgu właściciela pokoju, w końcu to on będzie zadowolony z wszystkiego, prawda? Książki i zabawki powinny znajdować się na półkach na wysokości ułatwiającej dostęp, a nawet w koszach na podłodze. Zdjęcia i naklejki ścienne na wysokości wyglądu dziecka. Innym pomysłem jest stworzenie przestrzeni przeznaczonej na zmianę ubrań, z regałami lub niskimi szufladami (łatwymi do otwarcia), ze wszystkim, co dziecko może poruszyć i spróbować ubrać.

Zorganizować

Zorganizowana przestrzeń bardziej sprzyja autonomii. W zorganizowanym pokoju dziecko rozwija poczucie organizacji, rozumie różnicę w inwestowaniu i spędza czas. Ale to się nie dzieje po prostu przez umieszczanie rzeczy w miejscu. Trzeba myśleć o tym, czego dziecko używa, i myśleć o sektorach zabawek i akcesoriów.

Jeśli dziecko rośnie, pokój rośnie razem

To proste, a nie tylko wysokość rzeczy, która rośnie! Potrzeby dziecka zmieniają się wraz z upływem czasu, zabawy i cechy osobowości stają się wyraźniejsze. Eksperci zalecają odtworzenie środowiska, dlatego zawsze będzie ono odpowiednie dla aktualnych zainteresowań dziecka.

 

 

 

Łóżko to najważniejszy mebel każdego z nas. Mebel, z którym spędzamy minimum 1/3 życia. Zadbaj więc o to, aby właśnie łóżko Twojego dziecka prezentowało się magicznie i naprawdę wyjątkowo, gwarantując przy tym jakże potrzebny, zdrowy oraz bezpieczny sen. Łóżko Miles 4X marki Elior wykonane zostało w całości z naturalnego i prawdziwego drewna sosnowego. Dokładnie szlifowana powierzchnia materiału poddana została dodatkowo zabiegom poleryzacji, aby jeszcze dokładniej oddać gładkość naturalnego drewna. Dzięki tym zabiegom łóżko Miles nie jest zabezpieczane już żadnym chemicznymi środkami ochronnymi do drewna (lakiery, lakierobejce itp), które nie są obojętne na kontakt ze skórą. Łóżko dziecięce Miles 3X to 100% natury w najlepszym wydaniu dla Twojego dziecka.

Produkt dostępny pod linkiem >>

 

 

 

 

Oryginalna stylizowane meble do pokoju dziecka

Marzysz o tym, by pokój Twojego dziecka był stylowy, oryginalnie urządzony, przy tym przytulny i funkcjonalny? Na pewno więc doskonałym wyborem będzie MARSYLIA 3  meble o dużej pojemności i efektownym wyglądzie.

Idealny do przechowywania dużej ilości ubrań, w nienagannym porządku, co jest jej nieocenioną zaletą. Dzięki temu garderobę dziecięcą możesz przechowywać w wygodny , uporządkowany sposób.

Szafa jest np. stylizowana na plażowy domek marsylski, niebanalna, urocza, w jasnej kolorystyce – będzie więc prawdziwą ozdobą każdego wnętrza, urządzonego tradycyjnie i romantycznie. To mebel wysokiej jakości od renomowanego producenta. 

Produkt dostępny pod linkiem >>

 

 

 

 

 

Urządzenie pokoju dziecięcego często jest niełatwe, a wynika to przede wszystkim z wybredności jego mieszkańców. Dzieci bardzo konkretnie określają, czego chcą i co im się podoba, a to zdecydowanie powinno przełożyć się na tapety, którymi ozdobimy ściany ich pokoju. Odpowiednia tapeta dla dzieci powinna przede wszystkim być barwna i dostosowana kolorystycznie do tego, co dziecko lubi. Warto pozwolić starszej pociesze wybrać tapetę razem z nami, bo gwarantuje to jej zadowolenie oraz zaangażowanie w tworzenie własnego wnętrza – pokoju, który powinien być ostoją i synonimem bezpieczeństwa oraz dobrej zabawy. Oferowane w naszym sklepie tapety przeznaczone do pokojów dziecięcych dostępne są w rozmaitych kolorach oraz formach; w ten sposób trafiają w gusta nawet najbardziej wymagających rodziców i ich potomstwa.

Produkt dostępny pod linkiem >>