Jak zaprojektować małą łazienkę

Duże łazienki to luksus, o którym wielu z nas może tylko pomarzyć - wolnostojąca wanna na środku pokoju i okazałym fotelem jest na liście życzeń wszystkich  prawda? Niezależnie od tego co jest prawdą uważamy, że kompaktowe łazienki mogą być równie piękne! Niewielka przestrzeń nie musi wyglądać na zaśmieconą lub ciasną gdy wprowadzisz kilka sprytnych sztuczek - twoja łazienka może wkrótce emanować stylem i wyrafinowaniem, nawet jeśli wszystko co masz to kabina prysznicowa do eksperymentowania.

 

1.Architektonicznie i wizualnie najlepiej jest zachować otwartość małej łazienki, nie wpychając do niej zbyt wielu rzeczy. Wieszaj ręczniki na relingach lub haczykach, zachowuj wzór do minimum i ogólnie rzecz biorąc upraszczaj. Łazienka będzie większa, jeśli użyjesz umywalki cokołowej a nie masywnej, użyj szklanych drzwi niż zasłony prysznicowej i odblaskowych powierzchni takich jak błyszczące płytki ceramiczne na dużą skalę.

 

2. Modułowe meble naścienne pozostają ulubionym miejscem do przechowywania ze względu na opływowy wygląd. Dostępne w różnych wysokościach, szerokościach i głębokościach oznacza to, że możesz stworzyć meble na wymiar, które najlepiej pasują do Twojej przestrzeni. 

 

3. Jednym z najlepszych sposobów na zamaskowanie małej łazienki jest wzbudzenie zainteresowania a do tego idealna jest tapeta. Jeśli masz wannę lub prysznic upewnij się, że kupiłeś tapetę specjalną dla łazienek, które poradzą sobie z wilgotnymi, ciepłymi warunkami.

 

4. Użyj tych samych płytek na podłodze i ścianach. Sprytnym pomysłem na powiększenie małej łazienki jest użycie tych samych płytek na ścianach i podłodze. Naturalny kamień w łazience dodaje nie tylko stylu spa, ale ciągły układ płytek tworzy wrażenie przestronności wraz z oprawami ściennymi, które oszczędzają powierzchnię podłogi. Jeśli kamień naturalny wydaje się zbyt neutralny, możesz łatwo go wzmocnić kolorowymi paskami z ręcznikami, schowkiem i akcesoriami - to niedrogi sposób na dodanie osobowości do łazienki.

 

5. Mądrze wybierz meble i akcesoria. Użyj wąskiego stolika np konsoli aby pomieścić małą umywalkę, oszczędzające miejsce wybierając baterie naścienne. Im więcej podłogi można zobaczyć, tym większa będzie przestronność łazienki więc wybierz najlepiej kabinę prysznicową w takim przypadku. 


6. Dodaj odrobinę koloru - Chociaż biały zestaw łazienkowy jest najlepszym wyborem do otwarcia niewielkiej przestrzeni, może czasem wydawać się trochę surowy, jeśli cała łazienka jest biała. Dlatego kolor na ścianach jest idealnym kompromisem: wystarczająco lekki, aby stworzyć przewiewny charakter.

 

7. Lustra mogą całkowicie zmienić wygląd i atmosferę pomieszczenia ponieważ odbijają światło i tworzą wrażenie przestrzeni. To świetna sztuczka, którą projektanci wnętrz używają przez cały czas. Niezależnie od tego czy wieszasz lustro na ścianie czy też szukasz odważnych płytek lustrzanych, odbicie gwarantuje rozjaśnienie Twojej łazienki. 

 

- Jeśli szukasz produktów do łazienki znajdziesz je wszystkie pod tym linkiem >> wyposażenie łazienki

- Jeśli szukasz więcej inspiracji zapraszamy do naszej galerii realizacji >> projekty łazienek