Kawiarnia w tropikach

 

Kawiarnia jest skierowana do gości w każdym wieku, więc wnętrze powinno być dość powściągliwe, ale jednocześnie niezapomniane. Do tych celów zastosowano połączenie najbardziej zwięzłego wykończenia z jasnymi wyrazistymi detalami.

Kawiarnia była pierwotnie trzypokojowym mieszkaniem na parterze. Całkowicie zmieniony został układ przestrzeni. Funkcjonalnie kawiarnia została podzielona na dwie strefy: strefę sprzedaży bezpośrednio po wejściu oraz strefę kawiarni z dwiema salami. Taki układ umożliwił połączenie dwóch obszarów usług. Z jednej strony jest mała kawiarnia z przytulnymi pomieszczeniami a drugiej piekarnia w której można kupić ciasta i kawę.

Wnętrze wykorzystuje najbardziej zwięzłe wykończenie. W dekoracji ścian dominuje kolorystyka, którą uzupełnia tapeta z obrazem tropikalnych zarośli. Na podłodze są ręcznie wykonane czarno-białe płytki cementowe. Neutralne monochromatyczne kolory uzupełniają jasne nasycone odcienie - zielone ściany w strefie sprzedaży i złożony purpurowy kolor w hali kawiarni.

Prawie wszystkie meble są wykonane na zamówienie. Piwnica baru, stoły barowe i doniczki za sofami ozdobione są metalowymi blachami. Na ścianach są okrągłe lustra w mosiężnej ramie. Wzdłuż obwodu holu kawiarni są wysokie rośliny domowe w zwykłych doniczkach. Nad stołem barowym znajduje się wisząca doniczka z bluszczem i oświetleniem konturowym LED.

Projekt wykonany przez biuro: Cartelle Design