Meble do sypialni

Jak wybrać meble do sypialni?


Sypialnia to obok pokoju dziennego jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym mieszkaniu. W związku z tym powinniśmy poświęcić dużo uwagi jej aranżacji. Należy zadbać o to, aby panujący tam klimat sprzyjał wypoczynkowi i kojarzył się z leniwą atmosferą oraz porankami bez pośpiechu.

Jeśli zależy nam na tym, aby sypialnia była miejscem odpowiednim do relaksu, należy zadbać, by znalazło się w niej wygodne łóżko, stolik lub szafka nocna, a jeśli istnieje taka potrzeba – także komoda i szafa. Ilość potrzebnych mebli powinna być dostosowana do rozmiarów pomieszczenia, ponieważ bardzo dużą rolę odgrywa uporządkowanie przestrzeni.

Wygodne łóżko podstawą wypoczynku

O tym, że łóżko powinno być wygodne, nikogo nie trzeba przekonywać. Stelaż i rama muszą być solidne i stabilne, a ponadto wyposażone w wygodny materac. Od wygodnego łóżka zależy jakość naszego snu. Warto wybrać eleganckie tapicerowane łóżko z wysokim wezgłowiem. Kreatordomu.pl proponuje model Queen Emili – niezwykle wygodne, o miłym, miękkim, pikowanym wezgłowiu. Taki element idealnie uwieńczy klimat królewskiej sypialni.

 

 

Szafka nocna – twój sypialniany niezbędnik

Obok łóżka powinien stać stolik nocny, na którym można ustawić lampę oraz inne potrzebne drobiazgi. Niektórzy rezygnują z tego mebla, ale w rzeczywistości jest on niezwykle przydatny. Zwłaszcza w przypadku osób czytających przed snem lub korzystających z łóżka sypialnianego także do codziennego odpoczynku. Ważne, aby dopasować stolik nocny do stylu, w jakim została urządzona sypialnia. Stolik nocny Louis White to drewniana szafka nocna w stylu francuskim – za sprawą neutralnych kolorów będzie się komponować z każdym typem mebli.

 


Komoda w sypialni niezbędny element czy luksusowy dodatek?

Komoda to stylowy, przydatny mebel, doskonały dodatek do sypialni, zamykający całość kompozycji. Komoda Milton to mebel wykonany z litego drewna lakierowany na biało.  Efektownie wygląda w towarzystwie naturalnych, rattanowych koszów. Tego typu komoda wypełni wolną przestrzeń w sypialni, a dodatkowo może zostać wykorzystana jako stolik do ustawienia na nim świeżych kwiatów lub stylowej lampy.

 

Inspiracje do sypialni - zapraszamy do projektów >> Projekty sypialni