Projekt tygodnia - Oficyna

 

Projekt wnętrz małej oficyny. Jest to jednopiętrowe rozszerzenie wewnątrz dziedzińca ze spadzistym dachem w samym centrum miasta. Zadaniem projektu było stworzenie w pełni funkcjonalnego mieszkania w małym pokoju.

Powierzchnia pokoju wynosiła tylko około 35 metrów kwadratowych, dlatego postanowiono skorzystać z poddasza i stworzyć drugi poziom z sypialnią i garderobą. Sufit został zdemontowany, zachowując przy tym historyczne drewniane belki. Ściany zostały oczyszczone do murów.

Mieszkanie ma zostać wynajęte. Dlatego projekt jest nowoczesny z wykorzystaniem ciekawych detali historycznych, które z pewnością spodobają się gościom miasta.

W przestrzeni dominują lakoniczne dekoracje i nowoczesne elementy wyposażenia wnętrz. Minimalistyczną kuchnię uzupełnia dywan z płytek, który bardzo często znajduje się w historycznych budynkach miasta. Wzór płytki powtarza się w łazience. Stolik kawowy w salonie wyłożony jest kafelkami, które zwykle dekorowały piece w mieszkaniach. A poręcz schodów i drugie piętro powtarzają wzór ogrodzenia na rzece. Fontanka.

Projekt zostałe zrealizowany przez biuro Cartelle Design