• rolety bambusowe

Roleta bambusowe jako element dekoracyjny okien

Rolety bambusowe - dlaczego warto je mieć?

We wnętrzach urządzonych w stylu ekologicznym łatwo poczuć klimat najodleglejszych zakątków Ziemi. Ich atmosferę tworzą przedmioty wytworzone z naturalnych surowców. To dlatego w pokojach eko przeważają dodatki wykonane z bambusa, rattanu, drewna czy wikliny. W ten trend wpisują się również rolety – obowiązkowo bambusowe! Poznaj pięć ich zalet!

 

1. Kolory ziemi ocieplają atmosferę

Wzornictwo ekologiczne garściami czerpie z natury, faworyzuje naturalne tkaniny, bambus, ale też rodzime gatunki drzew, ceramikę i kolory ziemi, jak ciepłe beże, brązy, zgaszone zielenie czy écru. Takie kolory wprowadzają kojąca atmosferę w pomieszczeniu, zdecydowanie warto na nie postawić!


2. Chronią przed słońcem i są bazą do wystroju wnętrz

Drewno i motywy roślinne sprawdzają się jako baza (na podłogach, ścianach), ale również w postaci dodatków. Rolety bambusowe stanowią naturalne dopełnienie ekologicznych pomieszczeń: chronią przed słońcem oraz wzrokiem sąsiadów, a zarazem zaprowadzają we wnętrzu przyjemną, ciepłą atmosferę.


3. Tworzą wyjątkowy klimat

To dobre rozwiązanie dla osób, które cenią naturalne dodatki i nie zależy im na pełnym zaciemnieniu wnętrza – tego rodzaju rolety wpuszczają do pokoju delikatne, rozproszone światło, dlatego zwykle montowane są w kuchni i salonie. Znacznie rzadziej w sypialni.


4. Bardzo proste do zamontowania

W zależności od wybranego modelu roletę bambusową montuje się na ścianie lub ramie okna. W pierwszym przypadku będziemy potrzebować śrubek i wiertarki, w drugim – dodatkowych uchwytów.
Roleta bambusowa wykonana jest z cienkich patyczków bambusa, między którymi występują przepuszczające światło przestrzenie. Produkt zwija się za pomocą sznurka. Choć rozwiązanie oparte jest na prostym mechanizmie, to gdy ktoś raz zamontuje w swoim domu taką roletę, bardzo szybko zaczyna polecać ją znajomym 

 

5. Bardzo modne!

Choć wielu osobom styl ekologiczny kojarzy się z folklorem, w rzeczywistości łączy on w sobie cechy dizajnu nowoczesnego i klasycznego. Rolety bambusowe pasują do pomieszczeń o różnych obliczach: od rustykalnych po minimalistyczne.

 


Źródło polki.pl

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem rolet bambusowych to kliknij w ten link >> Rolety bambusowe