STYL URBAN JUNGLE

Wnętrze w stylu urban jungle czyli jak stworzyć egzotyczną aranżację. Wiosna w pełni, a Ty wciąż myślami jesteś w podróży.

Bujna roślinność, ciemne drewno i oryginalne wzornictwo stanowią kwintesencję egzotyki, którą możesz przenieść do swojego mieszkania. Wykorzystaj inspirację egzotyczną dżunglą i połącz ją z miejską estetyką. Co otrzymasz z takiego zestawienia?

Styl urban jungle, coraz popularniejszy we współczesnych wnętrzach. Zobacz, jak stworzyć oryginalną przestrzeń w stylu urban jungle. Urban jungle to jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich.

Nowoczesna wersja egzotycznego stylu polega na zestawieniu motywów dżungli i charakteru miejskich wnętrz, znanych Ci np. z modnych kawiarni.

Jak odpowiednio dobrać meble i dodatki do domu, by stworzyć aranżację w stylu urban jungle?

Zieleń w wielu odsłonach, czyli natura w aranżacji salonu
Podstawowym wyznacznikiem wnętrz urban jungle jest wykorzystanie zieleni i nawiązanie do dzikiej przyrody. Wybierz ciemne odcienie koloru zielonego, które przywołają na myśl afrykańskie lasy i egzotyczną roślinność.

Butelkową zieleń – tak modną w tym sezonie – możesz wykorzystać przede wszystkim na tkaninach, np. w obiciu sofy czy fotela do salonu. Jeśli masz ochotę na akcent aranżacyjny, zdecyduj się na model sofy Chesterfield, legendarnego pikowanego mebla o welurowym wykończeniu. Podobną luksusową tapicerkę znajdziesz np. w fotelu Chesterfield. Nie tylko monstera, czyli motywy liści na tkaninach do domu
Królową roślin doniczkowych hodowanych zwłaszcza dla popularnego kształtu liści jest monstera. Ta efektowna roślina wywodzi się z tropikalnego lasu Ameryki Południowej, a mimo to dobrze czuje się w umiarkowanych warunkach domowych.

Ciekawym nawiązaniem do tropikalnej roślinności są również wzory liści palmy, kształt owoców ananasa czy kaktusa. Te i wiele innych motywów nawiązujących do egzotycznej dżungli wprowadzisz do domu dzięki nowej kolekcji tkanin Urban Jungle od Dekoria.pl. Możesz np. wykorzystać ten sam wzór na roletach rzymskich i na poduszkach na sofy.
Ciemne egzotyczne drewno – nawiązanie do stylu kolonialnego
Poza ciemną zielenią i motywami liści rodem z lasu równikowego we wnętrzu urban jungle powinny znaleźć się również masywne meble, najlepiej z egzotycznego drewna. Ważne, by wybrać odpowiednie wybarwienie drzewa – dobrze sprawdzą się ciemne i mahoniowe gatunki. Takie drewno znajdziesz np. w kolekcji mebli Ibuk ręcznie wykonanej z kauczukowego drewna. Zwróć również uwagę na masywne metalowe okucie, które dodaje meblom charakteru.
Uzupełnieniem „tropikalnej”, egzotycznej podstawy aranżacji urban jungle są detale o typowo miejskim charakterze. Warto wybrać dodatki w stylu industrialnym, a więc o chłodnym, nieco mrocznym wybarwieniu, wyprodukowane z metalu lub miedzi. Ciekawą propozycją może być lampa podłogowa Junko o wyrazistym, surowym designie lub zegar w stylu vintage z metalową ramą.

Jeśli chcesz urządzić swoje wnętrze w stylu urban jungle koniecznie sprawdź nasze wszystkie produkty pod tym linkiem >> Urban Jungle

 


Autor: Dekoria.pl