Tynk dekoracyjny Magnat
Chcąc podkreślić styl wnętrza lub radykalnie odmienić jego charakter szukamy niekiedy takich możliwości, które w ciekawy i niebanalny sposób pomogą nam to zrobić. Rozwiązaniem mogą być tynki dekoracyjne. Masy te po nałożeniu na ścianę przypominają kamień naturalny, skórę, papier, stary tynk lub beton. Struktury ich mogą tez być zupełnie abstrakcyjne, połyskiwać lub np. marszczyć się, tworząc tym samym we wnętrzu ciekawą, niecodzienną aranżację. W zależności od naszych preferencji, stylu wnętrza, a także pomysłu, możemy wykorzystywać te produkty by tworzyć miejsca wyjątkowe.
Kiedy stosować tynki dekoracyjne?
1. We wnętrzach minimalistycznych, gdy forma i kolorystyka wnętrza nie będzie „konkurowała” ze strukturą ścian. Zbyt duża ilość zdobień, sztukaterii, detali i bibelotów może przeciążyć wnętrze. Przesada w dekoracji nie jest dziś cechą do jakiej się dąży. Obowiązuje swoisty umiar i równowaga. Tynki strukturalne ze względu na swój dekoratorski charakter, sprawdzają się we wnętrzach minimalistycznych, oszczędnych w wyrazie i stonowanych kolorystycznie.
2. Chcąc podkreślić, wyeksponować jakieś miejsce w przestrzeni. Tynki dekoratorskie znakomicie podkreślą te miejsca, które we wnętrzu powinny być wyeksponowane. Może to być wezgłowie łóżka w sypialni, ściana kominkowa w salonie czy tło dla dzieła sztuki w jadalni. Dekoracja ta przyciąga wzrok, skupia uwagę i stanowi we wnętrzu dominantę.
3. Dla podkreślenia stylu wnętrza. Niektóre style dekoracyjne, nawet w swojej współczesnej odsłonie, mogą być podkreślane strukturami dekoratorskimi ścian. Wnętrza stylowe, prowansalskie, rustykalne ale także fabryczne lofty, znakomicie wyglądają w aranżacjach wykorzystujących tynki dekoracyjne.
4. W celu zabezpieczenia ściany. Niektóre tynki dekoracyjne są odporne na wodę i zabrudzenia. Mogą być więc znakomitą alternatywą dla płytek ceramicznych, drogich okładzin ściennych z kamienia czy szkła. W łazienkach, kuchniach ale także kotłowniach, garażach, spiżarkach i piwniczkach stosuje się je tworząc klimatyczne i interesujące wnętrza.
5. Chcąc zaaranżować przestrzeń w niecodzienny, wyjątkowy sposób. Niekiedy kolor to za mało. Gdy szukamy rozwiązań wyjątkowych, a nasze oczekiwania przekraczają paletę barw dostępnych we wzornikach, można rozważyć użycie tynku dekoracyjnego. Bogactwo faktur, kolorów a także wszelkie wariacje wynikające z możliwości aplikacji tych produktów, zadowolą niejeden wymagający gust.
6. Odtwarzając lub aranżując wnętrze historyczne, chcąc przywrócić bądź nadać mu dawny wygląd. Tynki dekoracyjne to materiały, po które często i chętnie sięgają scenografowie, konserwatorzy zabytków oraz artyści. Dają one wiele możliwości aranżacyjnych. Łatwość użycia, duży wybór oraz dostępność i potencjał tych produktów, są ich niewątpliwymi atutami.
Beton MAGNAT Style to drobnoziarnisty, zabarwiony tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego, występujący w formie sypkiej. Odpowiednia aplikacja produktu pozwala uzyskać doskonały efekt naturalnego „surowego” betonu z jego charakterystycznymi przebarwieniami, jak również efekt: deskowania, stalowej formy, gładki czy lity z charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Beton to modny artystyczny efekt stanowiący wysublimowaną dekorację nowoczesnych wnętrz, doskonale harmonizującą z metalem, szkłem i surowym drewnem. Polecany jest do dekoracji wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej.
Stiuk Perłowy MAGNAT Style to cienkowarstwowa masa akrylowa z dodatkiem perłowych wypełniaczy, przeznaczona do zdobienia ścian wewnętrznych. Nadaje dekorowanym powierzchniom charakterystyczne powłoki o szlachetnym, perłowym połysku. Powstałe na powłoce refleksy zmieniają się w zależności od kąta padania światła.
Stiuk Wenecki MAGNAT Style to cienkowarstwowa akrylowa farba strukturalna przeznaczona do zdobienia ścian wewnętrznych, sufitów, kolumn oraz innych miejsc i elementów, które dzięki swoim walorom estetycznym mogą w efektowny sposób ozdobić wnętrze. Doskonale tworzy efekt szlifowanego marmuru o trzech rodzajach wykończenia powierzchni: satynowy (naturalny),błyszczący (polerowany) oraz intensywnie błyszczący (polerowany i woskowany). Stiuk Wenecki MAGNAT Style, po zabezpieczeniu powierzchniowym, możemy stosować wszędzie tam, gdzie powierzchnia stiuku nie będzie narażona na bezpośrednie działanie wody, rozgrzanego tłuszczu itp.
Micatto MAGNAT Style to drobnoziarnista masa akrylowa z dodatkiem miki przeznaczona do barwienia. Imituje strukturę gładkiego cementu z lśniącymi, miejscowo roztartymi cząsteczkami miki. Produkt posiada porowatą strukturę – zapewnia „oddychanie” podłoża, jest odporny na działanie bakterii i grzybów, dlatego może być stosowany w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Daje efekt gładkiego cementu z roztartymi cząsteczkami miki (brokatu).
Stiuk Wapienny MAGNAT Style to cienkowarstwowa masa dekoracyjna, oparta na bazie wapna gaszonego i mączki marmurowej, przeznaczona do zdobienia ścian wewnętrznych. Doskonale odwzorowuje szlifowany kamień o charakterystycznych trzech rodzajach wykończenia powierzchni: satynowym (naturalny),błyszczącym (polerowany) oraz intensywnie błyszczącym (polerowany i woskowany). Produkt posiada porowatą strukturę – zapewnia oddychanie podłoża, jest odporny na działanie bakterii i grzybów, dlatego może być stosowany w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Stiuk Wapienny dodatkowo zabezpieczony powierzchniowo uzyskuje zwiększoną odporność na zabrudzenia (z wyjątkiem tłuszczów) i okresowe działanie wody.
Velatura MAGNAT Style to akrylowa farba przeznaczona do dekoracji ścian wewnętrznych i detali architektonicznych. Tworzy powłoki, które w charakterystyczny sposób opalizują światło, subtelnie imitując powierzchnię aksamitu. W zależności od metody aplikacji i użytego narzędzia uzyskujemy specyficzne, niejednolite przebarwienia wybranego koloru, zmieniające się w zależności od kąta padania światła.
Materiał VIDEO
Źródło magnatfarby.pl