Urządzamy w stylu Shabby Chic

Wiosna jest tuż za rogiem, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby  zmieść kurz  i rozjaśnić swoją przestrzeń życiową! Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć sezon od nowa, odświeżając cały dom, czy po prostu rozjaśniając kilka pokoi, rozważ dodanie do domu shabby chic. Styl łączy w sobie elementy antyczne i vintage z elementami kwiatów i pastelami, dzięki czemu jest idealnym domem na wiosnę.

 

CO TO JEST SHABBY CHIC?
Shabby chic to współczesne podejście do klasycznego stylu rustykalnego. Trend dekorów istnieje od lat, a termin "shabby chic" został po raz pierwszy odkryty przez  World of Interiors  w latach 80-tych. Podczas gdy niektórzy przyjęli ten styl od lat, nastąpiło niedawne odrodzenie niedopasowanego, domowego stylu w ciągu ostatnich kilku lat. Wygląd ten jest popularny przez dziesięciolecia dzięki ponadczasowej estetyce stworzonej przez upcykling starych mebli i przyjmowanie zabytkowych przedmiotów jako nowych skarbów. Ze względu na eklektyczną naturę shabby chic, dodawanie nowych elementów bez zmiany ogólnego stylu jest prawie bez wysiłku.

 

 

 

Shabby chic wystrój domu opiera się na jasnych, neutralnych kolorach jako podstawowy podniebienie kolorów ścian i większych mebli, takich jak kanapy i łóżka. Drzwi w stylu rustykalnym i bielone lub w trudnej sytuacji meble akcentujące często uzupełniają bardziej miękkie elementy, aby stworzyć kultowy element stylu w przestrzeni.

 

 

 

Stamtąd projektanci dodadzą mieszane i dopasowane elementy z różnych trendów wzorniczych, takich jak współczesny dom czy kobiece-przemysłowe, aby rozwinąć artystyczną estetykę w pomieszczeniu. Zazwyczaj styl zawiera znaleziska w stylu vintage tak bardzo, jak to możliwe. Jednak wciąż można osiągnąć shabby chic przy użyciu różnych rodzajów mebli, nawet jeśli nie są one naprawdę vintage. Podobny wygląd można uzyskać, używając dwóch różnych stylów krzeseł przy stole lub mebli z powodów innych niż ich przeznaczenie - jak komoda jako szafka nocna. Mając detale w mieszance kolorów w całym pomieszczeniu, powstanie bardziej charakterystyczny wygląd, podczas gdy pozostawanie w tym samym schemacie kolorów może stworzyć poczucie większej spójności między niedopasowanymi elementami.

 

 

Ostatecznie wygląd dopełniają koronki, kwieciste wzory i małe serie pastelowych kolorów, które rozświetlają przestrzeń.Różnorodne elementy w pokoju, takie jak puszyste dywaniki z eleganckimi stolikami lub podkładka z koronki na drewnianym stole, dodadzą przestrzeni wymiaru i wizualnego zainteresowania. Kwiaty i bibeloty w kolorach takich jak bzu, mięty zielonej i różowego szampana, przyciągną wzrok i stworzą idealne miejsce na wiosnę!

 

 

SHABBY CHIC DEKOROWANIE POMYSŁÓW


Niezależnie od tego, czy chcesz odświeżyć swoją przestrzeń za pomocą małych elementów dekoracyjnych, czy też jesteś gotowy, aby odnowić cały pokój, wygląd shabby chic jest ponadczasowy i może być łatwy w twoim portfelu. Oto 4 proste sposoby na stworzenie shabby chic wnętrza w domu.

 

1. Meble do bielenia

Bielenie to podstawa modnego trendu w stylu shabby chic. Bielenie jest łatwe i po zastosowaniu na dużych meblach, a nawet w małych akcentach, sprawi, że Twoja przestrzeń stanie się zmartwiona i perfekcyjnie niedoskonała.

Jak wybielić:

Obetnij powierzchnie, które chcesz wybielić. Jeśli używasz niedokończonego kawałka drewna, możesz pominąć ten krok .
Zmieszaj białą farbę i wodę.
Pomaluj cienką warstwę mieszanki na niedokończoną powierzchnię drewna.
Pozostaw farbę do wyschnięcia, a następnie nałóż kolejną warstwę. Powtarzaj, aż osiągniesz pożądany wygląd.
Aby stworzyć bardziej przygnębiony wygląd, delikatnie przesuwaj powierzchnię pomiędzy aplikacjami malarskimi.

 

Sklepy online z produktami w stylu Shabby Chic

 

Wszystkie produkty w tym stylu możesz kupić pod tym linkiem >>

 

2. Wymieszaj i dopasuj wzory i tkaniny

Jednym z łatwych sposobów na eklektyczny charakter stylu jest mieszanie i dopasowywanie wzorów, tkanin i tekstur w całym pomieszczeniu. Dekorując, należy rozważyć wykorzystanie neutralnego koloru jako podstawy dla większych przedmiotów, a następnie dodać akcenty w kolorach kwiatowym i pastelowym, aby rozjaśnić przestrzeń. Pamiętaj, by dołączyć akcenty o różnych fakturach, takie jak poduszki z koronkami i miękkie dzianiny koce z długimi frędzlami, aby dodać więcej wizualnego i fizycznego zainteresowania do pokoju.

 

Sklepy online z produktami w stylu Shabby Chic

 

 

Wszystkie produkty w tym stylu możesz kupić pod tym linkiem >>

 

3. Vintage Akcesoria

Shabby chic polega na ponownym stworzeniu starego, nowego. Przeszukuj wszystkie stare akcesoria i zastanów się, w jaki sposób możesz wprowadzić je w coś nowego. 

 

4. Twórz małe rustykalne elementy

Dodanie sznurka i płótna w całym pomieszczeniu doda więcej tekstury i podkreśli naturalną szorstkość stylu shabby chic. Z łatwością wprowadzisz do wnętrza niewielki rustykalny akcent, przekształcając szklane słoiki w wazony z kwiatami. Wystarczy owinąć sznurek wokół szyi dowolnego słoika lub wazonu, aby podnieść szklankę od prostego do shabby chic w jednym prostym kroku. Dodaj swoje ulubione wiosenne kwiaty, aby stworzyć idealny akcent w swoim domu!