• Rolety rzymskie

Zalety stosowania rolet rzymskich

Jeśli zastanawiasz się nad oprawą swoich okien to rolety rzymskie są bardzo dobrą opcją do rozważenia. Omówimy tutaj wiele korzyści wynikających z wyboru rolet rzymskich zamiast zasłon i innych rodzajów żaluzji.

Są idealne dla mniejszych okien
Rolety rzymskie są absolutnie idealne dla mniejszych okien. Małe okna mogą być przytłoczone parą grubych zasłon, ale nie rzymską roletą. Tego typu rolety nie zajmują miejsca po obu stronach okna, więc możesz maksymalnie zwiększyć przestrzeń.

Są idealne do minimalistycznego wyglądu
Rolety rzymskie są idealne dla minimalistycznego wyglądu. Mogą być czyste i nowoczesne, ponieważ nie ma w nich żadnych dodatków ani dodatkowego materiału. Chociaż można je kupić w różnych wzorach i kolorach to nadal można je stosować w minimalistycznym stylu. 

Są lepszym rozwiązaniem jeśli posiadać grzejnik pod oknem
Jeśli masz okna przy grzejniku, rolety rzymskie są doskonałym wyborem. Jeśli masz długie zasłony, które zakrywają grzejniki, ciepło będzie zasiadać między zasłoną a oknem. Dzięki roletom rzymskim będziesz mógł w pełni wykorzystać ciepło w swoim domu. Jeśli wybierzesz nieco grubszy materiał, są one również dobre do izolowania ciepła, pomagając utrzymać ciepło w domu. Wybierając cieńszy materiał możesz zatrzymać nagrzewanie domu zbyt szybko co może zaoszczędzić pieniądze, jeśli chcesz korzystać z klimatyzacji w czasie upałów.

Możesz użyć odważnego wzoru 
Rolety rzymskie sprawiają, że korzystanie z odważnego wzoru jest możliwe bez szkody dla światła. Dzieje się tak dlatego, że ogólnie jest mniej materiału, więc nie zasłoni okna, jak to jest w przypadku zasłon. Kolejną wielką zaletą rolet rzymskich jest to, że istnieją nieograniczone możliwości projektowania, więc każdy znajdzie coś dla siebie!

Są idealne do kuchni lub łazienki
Roleta rzymska jest idealnym rozwiązaniem do kuchni lub łazienki. Nie chcesz żadnych nieporęcznych tkanin w obszarze zlewu lub jakiejkolwiek dodatkowej tkaniny zajmującej miejsce w jednym z najmniejszych pokoi w domu. Możesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń i praktyczność wybierając rolety rzymskie.

Chronią przed oślepieniem
Oczywiście jedną z głównych funkcji rolet rzymskich jest ochrona przed promieniami słonecznymi. Możesz kontrolować ile otwierać, zamykać rolety dzięki czemu wpuszczasz idealną ilość światła do swojego domu. Nie tylko chronisz się przed blaskiem ale także będziesz w stanie kontrolować swoją prywatność.

Są łatwiejsze do czyszczenia i bardziej higieniczne
Rolety rzymskie są o wiele łatwiejsze do wyczyszczenia. Dzięki temu są one o wiele bardziej higieniczne niż zasłony! Nie będą zbierać tak dużo pyłu jak to się dzieje w przypadku zasłon więc jest to doskonałe rozwiązanie dla alergików.

Jakie rolety wybrać?

Transparentne czy zaciemniające ?
Rolety rzymskie z każdym kolejnym sezonem cieszą się coraz większą popularnością. Wybierają je zarówno miłośnicy nowoczesnych aranżacji wnętrz, jak i zwolennicy klasyki, którzy nie chcą rezygnować z firanek i zasłon.

 

Jeśli szukasz rolet przejdź do sklepu >>

 

Rolety zaciemniające – gdzie montować?

Podstawowym zadaniem rolet zaciemniających jest blokowanie światła padającego z zewnątrz do pomieszczenia, np. promieni słonecznych lub światła ulicznych latarni i przejeżdżających samochodów. Drugą równie ważną funkcją tego typu rolet jest ochrona przed nagrzewaniem się pomieszczenia. Sprawdza się szczególnie latem, gdy temperatury na zewnątrz mogą przekraczać 30°C.

Zobacz, w jakich pomieszczeniach przydadzą się rolety zaciemniające.

Rolety rzymskie zaciemniające do sypialni
Dzięki zastosowaniu zaciemniających tkanin w sypialni Twojego snu nie będzie rozpraszać żadne światło padające z zewnątrz. Jeśli więc masz czasem problemy z zasypianiem, bo przeszkadzają Ci światła uliczne, rolety zaciemniające będą dla Ciebie idealne. Ten typ rolet z pewnością spodoba się również osobom, które pracują w trybie zmianowym i po nocnym dyżurze śpią w ciągu dnia.

Rolety zaciemniające do pokoju dziecięcego
Rolety zaciemniające sprawią, że dziecko będzie mogło szybciej zasnąć o dowolnej porze – nawet w środku słonecznego dnia. Co jednak najważniejsze, zaciemniająca tkanina zabezpieczy przed zbytnim nagrzaniem się pomieszczenia. Dzięki temu maluch będzie miał zawsze odpowiednie warunki w swoim pokoju.

Czy wiesz, że rolety mogą w różnym stopniu blokować światło? Te o niemal całkowitym zaciemnieniu nie przepuszczają aż 95% promieni słonecznych i to właśnie one są najbardziej polecane do montażu w sypialni lub w pokoju dziecięcym.

Rolety transparentne – w jakich pomieszczeniach montować?
Rolety transparentne to zupełne przeciwieństwo rolet zaciemniających. Ich głównym zadaniem jest dopuszczenie do wnętrza jak największej ilości światła. Mogą być więc montowane w pomieszczeniach, które mają niewielkie rozmiary lub są skierowane na północ. Rolety transparentne bywają także często ozdobą wnętrza. To za sprawą delikatnego, transparentnego materiału, przez który przenika stłumione, przytulne światło.

Zobacz, gdzie warto zastosować rolety transparentne, aby całkowicie wykorzystać ich potencjał.

Rolety transparentne w korytarzu lub hallu
Korytarze w mieszkaniach lub halle w domach jednorodzinnych są zazwyczaj skierowane w stronę północną i mają niewielkie rozmiary. Zamiast zasłaniać szyby zwykłymi roletami, zamontuj rzymskie rolety transparentne. W ten sposób wpuścisz do pomieszczenia więcej światła, a jednocześnie zachowasz prywatność.

Transparentne rolety rzymskie do salonu
Salon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w całym domu i to często właśnie w nim właściciele decydują się na aranżację przestrzeni w zgodzie z najnowszymi trendami. Rolety transparentne z łatwością dopasujesz do różnych stylów wnętrzarskich. Na dodatek rozjaśniają przestrzeń. Prześwitujący materiał przepuszcza światło, dzięki czemu w ciągu dnia salon jest skąpany w słońcu.

Czy wiesz, że rolety transparentne w salonie możesz montować zamiast firanek? Są bowiem wykonane z bardzo podobnego materiału! Aby jednak zabezpieczyć się przed nadmiernym przegrzaniem pomieszczenia, zamontuj dodatkowo zasłony – tradycyjne lub zaciemniające.

Rolety rzymskie do kuchni – gdy gotujesz, a na dworze świeci mocne słońce, możesz szybko zablokować promienie słoneczne i ochłodzić kuchnię.
Rolety rzymskie do łazienki – w ciągu dnia mogą pełnić funkcję rolet transparentnych, a po zapadnięciu zmroku – zaciemniających. W ten sposób zyskasz pewność, że wnętrze łazienki nie jest widoczne z zewnątrz.
Rolety rzymskie do gabinetu – w czasie pracy dostęp do naturalnego światła jest bardzo ważny, ponieważ ma ono znaczny wpływ na Twoją efektywność. Jeśli jednak słońce zacznie Ci przeszkadzać, możesz je szybko zablokować.
Rolety rzymskie do mieszkania – wybieraj najlepsze tkaniny okienne

 

Zobacz jak zamontować rolety firmy Dekoria